YSK’ya başvurdu, reddedildi… İBB adayı çıktı… Kaç oy aldı

Türkiye dün yerel seçimler için sandık başına gitti. Sandık başına giden isimler arasında il ve ilçe belediyelerin adayları da vardı. Ancak seçimde oy kullanan bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ise dikkat en dikkat çekeniydi.

Bağımsız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan Yaşar Polat iddiaya göre 15 Aralık 2024 tarihinde Yüksek Seçim Kurulu’na verdiği dilekçede seçim oy pusulasına resminin basılmasını talep etti. Talebi 18 Mart’ta YSK tarafından reddedilen bağımsız aday Polat dikkat çeken bir protesto yöntemine başvurdu.

Polat, seçim günü yüzünü bir bez parçasıyla örtüp göz bölgelerine delik açarak oy vereceği Beylikdüzü Baki Gündüz İlkokulu’na gitti. Oy kabinine yüzü kapalı bir şekilde girmek isteyen Polat’ın bu talebini, sandık başkanı reddetti. Yüzünün kapalı olmasını gerekçesiyle bu talebi reddeden sandık başkanına karşı Polat okulda oy vermek için beklemeye devam etti. Sandık üyeleri tarafından yapılan ihbar üzerine Polat, Güvenlik Büro Amirliği tarafından muhafaza altına alındı.

YAŞAR POLAT İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEÇİMLERİNDEN KAÇ OY ALDI

Bağımsız İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı olan Yaşar Polat, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde 186 oy aldı.

Zeynep Çakır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir